Szerda este a visszavágókkal lezárult a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulója, és kialakult a harmadik kör párosítása.
A magyar bajnok Budapest Honvéd a folytatásban már nem lesz érdekelt, mert a szerda esti visszavágón házigazdaként 3-2-re kikapott az izraeli Hapoel Beer-Seva csapatától, így kettős vereséggel búcsúzott. A magyar válogatott hátvéd, Korhut Mihály együttesének következő ellenfele a bolgár Ludogorec lesz.
A harmadik forduló vesztesei átkerülnek az Európa Liga-selejtező utolsó fordulójába, ahol a főtáblára kerülésért küzdhetnek tovább, míg a győztesek már biztos főtáblások, mert a negyedik kör megnyerésével a BL, míg ottani kudarcukkal az EL csoportkörébe kerülnek.
A harmadik kör első mérkőzéseit a jövő héten, a visszavágókat egy héttel később játsszák.
Tore Reginiussen. Fotó: mooinblack/Shutterstock.com
A BL-selejtező 3. fordulójának párosítása:
Bajnokok ága:
Hapoel Beer-Seva (izraeli)-Ludogorec (bolgár)
Viitorul (román)-APOEL (ciprusi)
Red Bull Salzburg (osztrák)-HNK Rijeka (horvát)
Qarabag (azeri)-Sheriff Tiraspol (moldovai)
Partizan Beograd (szerb)-Olimpiakosz (görög)
Slavia Praha (cseh)-BATE Boriszov (fehérorosz)
Asztana (kazah)-Legia Warszawa (lengyel)
Maribor (szlovén)-Hafnarfjördur (izlandi)
Köbenhavn (dán)-Vardar Szkopje (macedón)
Celtic Glasgow (skót)-Rosenborg (norvég)
Nem bajnokok ága:
FCSB (román)-Viktoria Plzen (cseh)
Nice (francia)-Ajax Amsterdam (holland)
Dinamo Kijev (ukrán)-Young Boys (svájci)
AEK Athén (görög)-CSZKA Moszkva (orosz)
FC Bruges (belga)-Istanbul Basaksehir (török)
(forrás: MTI)
Szorzók a következő forduló mérkőzéseire:
Július 25., kedd:
19:00 Celtic Glasgow (skót)-Rosenborg (norvég) 1.55 4.33 6.78
19:00 Asztana (kazah)-Legia Warszawa (lengyel) 2.40 3.28 3.30
19:00 Köbenhavn (dán)-Vardar Szkopje (macedón) 1.33 5.80 10.50
19:00 Viitorul (román)-APOEL (ciprusi) 2.24 3.28 3.67
19:00 Hapoel Beer-Seva (izraeli)-Ludogorec (bolgár) 1.92 3.68 4.31
19:00 Maribor (szlovén)-Hafnarfjördur (izlandi) 1.26 6.50 13.75
19:00 Qarabag (azeri)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 1.96 3.40 4.53
19:00 Red Bull Salzburg (osztrák)-HNK Rijeka (horvát) 1.71 3.86 5.55
19:00 Slavia Praha (cseh)-BATE Boriszov (fehérorosz) 1.68 3.92 5.63
19:30 AEK Athén (görög)-CSZKA Moszkva (orosz) 2.94 3.21 2.40
19:30 FCSB (román)-Viktoria Plzen (cseh) 2.01 3.31 3.73
20:45 Partizan Beograd (szerb)-Olimpiakosz (görög) 3.48 3.25 2.33
Július 26., szerda:
18:30 Dinamo Kijev (ukrán)-Young Boys (svájci) 1.71 3.61 4.87
20:45 Nice (francia)-Ajax Amsterdam (holland) 2.06 3.34 3.56
21:00 FC Bruges (belga)-Istanbul Basaksehir (török) 1.92 3.19 4.29