A LaLiga pénteki nyitómeccse egy érdekes párharcot hozhat, ugyanis az Alavés hazai pályán idén legyőzte a Sevillát és a Valenciát, míg az Athletic Bilbao az utóbbi hetekben elkapta a fonalat. Melyik klub tudja a másikra kényszeríteni az akaratát?

2023 szept 22. 21:00 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: 1. félidő: 1 gól felett (AH)
Bet365
2.43

Alavés: A kétarcú klub

Kevés az olyan csapat már a topligákban, akiknek a passzolási hatékonysága 70% alatt van. Konkrétan annyira kevés, hogy mindössze két ilyen gárda van: Getafe és az Alavés. Előbbi nem meglepetés, a Bordalás-féle társaság inkább aprítja az ellenfelet, mintsem a látványos játékra törekedne, de az Alavés sem az a csapat, amely kifinomultan játszik. Egyelőre nem állnak a kiesés szélén, köszönhetően a hazai pályán elért eredményeknek, de vajon meddig tudják az otthoni meccsekkel ellensúlyozni a rossz teljesítményüket?

Az Alavés ugyanis messze a legkevesebb kaput eltaláló lövéssel rendelkezik a LaLigában, védelmüknek pedig mindig résen kell lennie, mert pocsékul passzolnak, így az eladott labdákból kaphatják a kontrákat. A hazai pálya viszont mindent megváltoztat, mert ott eddig két sikerrel állnak, legyőzték a Sevilla - Valencia párost, ami annak ellenére bravúr, hogy ez a két klub messze nem úgy teljesít, mint fénykorában.

Athletic Bilbao: Magukra találtak a baszkok

A Real Madrid elleni vereséggel kezdte a bajnokságot a baszk gárda, Jude Bellingham egymaga eldöntötte a győzelem sorsát. Az egy olyan zakó volt, amiből Ernesto Valverde is tanult, hazai pályán nem lehet ennyire átadni a területet az ellenfélnek, helyzeteket kell kidolgozni. Az Osasunával szemben a következő fordulóban ehhez mérten kezdtek, végül az első félidőben szerzett két találatnak köszönhetően nyertek 2-0-ra.

Alaves Athletic Bilbao
Alex Berenguer (Fotó: Christian Bertrand/shutterstock.com)

A Betis viszont kemény diónak ígérkezett, gondba kerültek már az első 10 perc során, amikor kettőt kaptak, majd jött két büntető, ami nagyban segítette a baszkok helyzetét, illetve megtörte az andalúz riválist. Mindkét büntető jogos volt, közte még a baszkok kapufákat is elértek, szóval nem véletlenül tudták megfordítani a mérkőzést (4-2-re nyertek). A Mallorca otthonában szenvedtek (meg a nézők is a látványtól), Cádiz ellen pedig végül érvényesíteni tudták a fölényüket.

Lehet ebből jó meccs?

Ha azt vesszük, akkor egyik gárda sem abból él, hogy sokat cselezgetnek a támadók és a középpályások, magabiztosan és látványosan passzolgatnak a játékosaik. Az Alavés kifejezetten kevés kaput eltaláló lövéssel operál. Ennek a találkozónak az kedvezhet, ha valamelyik gárda viszonylag gyorsan betalál, erre pedig van esély. A Bilbao három, míg az Alavés négy mérkőzésén volt az első félidőben minimum egy gól. Érdemes az ázsiai piacon is szétnézni, ugyanis akadtak a két gárdának olyan első félidős találkozói, ahol 2-3 gól is esett, pörögtek az események. Amikor két ennyire pontatlan csapat játszik, ott szó szerint egymás hibáiból élnek, így lehetőség nyílik egy adok-kapok nyílt csatára.

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 szeptember 20. 20:57 UTC.

• Alavés - Athletic Bilbao tipp

1. félidő: 1 gól felett (AH)
    Bet365
    2.43

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.