Egy nyolcaddöntős helyért, Daniil Medvedev azt a Marin Cilic-t kell legyőzze, aki 2017-ben ugyanitt döntőt játszott.

A világranglista második játékosa, aki bizonyos forgatókönyv szerint világelső is lehet a Wimbledont követően, a gyepen is elkapta a fonalat. A Mallorca-i bajnoki címének és két megnyert londoni fordulójának köszönhetően, Medvedev már hat egymás utáni meccsgyőzelemnél tart a leggyorsabb borításon. A Wimbledon első körében azt a Jan-Lennard Struff-t verte négy játszmában, akitől Halleban kapott ki két héttel azelőtt. A folytatás már sokkal simább volt annak ellenére, hogy az ígéretes Carlos Alcaraz-l csapott össze (6-4, 6-1, 6-2). Nagyon meggyőző azok a statisztikai adatok, amelyek szerint a huszonöt éves orosz játékos kb. kétszer annyi győztest ütött eddig Londonban, mint ki nem kényszerített hibát.

A bukmékerek szerint, a harmadik fordulóban is ő lehet a továbbjutó, még akkor is ha ellenfelének, Marin Cilicnek (ATP 37.) sokkal nagyobb a tapasztalata ezen a játékfelületen. A harminckét éves horvát játékos a 2017-es döntőjén kívül, három alkalommal volt még negyeddöntős a Wimbledonon, emellett, nemrég ő is tornát nyert Stuttgartban hasonló borításon. Medvedev még sosem lépett túl a harmadik fordulón a gyepen zajló Grand Slam-tornán.

Cilic is egy játszmát veszített mostanáig az angol fővárosban, de ő nem az első körben Salvatore Caruso ellen, hanem a másodikban Benjamin Bonzi ellen. Bár nem akkora különbséggel mint harmadik fordulós ellenfele, de Marin is gyakrabban ütött nyerőt mint ki nem kényszerített hibát eddigi menetelése során. Medvedev és Cilic egyetlen egymás elleni összecsapása 2019-ben, a washingtoni ATP500-as kemény borítású torna negyeddöntőjében zajlott és Daniil 6-4, 7-6-ra nyerte. Bár az orosz játékos az esélyesebb, az idei ellenfelei közül a füves idényben Cilic az, aki a legjobban ismeri a borítás fortélyait.

július 03., szombat

Ne feledd, hogy a Wimbledonra megtett győztes fogadásaiddal részt vehetsz egy 8 millió forintos fogadás bajnokságon is.