Az első forduló egyik legvártabb rangadója a Nick Kyrgios - Ugo Humbert összecsapás. A francia ifjú Londonban vághat vissza az ausztrálnak az Australian Openen elszenvedett öt játszmás vereségéért.

június 29., kedd

Roppant látványosnak ígérkezik ez a mérkőzés még akkor is ha az idénykezdő Grand Slam óta hivatalos meccset nem játszó Nicknek (ATP 60.) állítólag nincsenek nagy elvárásai a rangos londoni tornát illetően és jól akarja érezni magát. Kyrgios általában sem egy begörcsölő típus, de ebből arra lehet következtetni, hogy még több gyönyörű technikai megoldást várhatunk tőle. Bár ez jó hír a teniszrajongók számára, az esélyeit még nem növeli, mivel a kihagyás miatt a hibáinak száma is megugorhat és a bukmékerek a huszonhárom éves francia teniszező továbbjutását tartják valószínűbbnek. Ugo (ATP 25.) nagyon sikeres volt a felvezető füves tornákon, ami azt jelenti, hogy várhatóan magas lesz a játékszínvonala az angol fővárosban is. Már a Stuttgartban elért negyeddöntője figyelemreméltó eredmény volt, de a reflektorfényben igazán a Helleban megszerzett, pályafutásának első ATP500-as bajnoki címével került.

A két játékos az idény egyik legszebb meccsét játszották az idei Australian Open második fordulójában, amikor Kyrgios 1-2-es szetthátrányból fordította meg a közel három és fél órás mérkőzést. Nick az említett mérkőzés előtt közel egy évet szünetelt, de akkor legalább részt vett egy felvezető tornán, ami most nem mondható el. Bár az ausztrál teniszezőtől kitelhet, hogy össze tud hozni egy remek szereplést, de Humbert folytonossága most mindenképp nyerőbbnek látszik. Kyrgios tapasztalatfölénynek örvend a londoni gyepen elért 2014-es negyeddöntőjével, de azt tudni kell, hogy Ugo a 2019-es szereplésén (amely mostanáig az egyetlen volt az angol Grand Slam-tornán) a nyolcaddöntőt érte el.