Egyelőre minden úgy alakul a Boca Juniors szempontjából, ahogyan az előző fordulókban, első mérkőzésen gólnélküli döntetlen, majd a visszavágón továbbjutás?

2023 okt 6. 02:30 Közvetítés: Bet365
Tipp: Boca Juniors +1 góllal (AH)
Bet365
1.63

Múltidézés Argentínából

Az elemzésünk első része arról fog szólni, hogyan telt a Boca Juniors számára az egyenes kiesés szakasz, amikor az első meccsre került sor, nézzük rögtön a nyolcaddöntőt:

Mivel kezdődött a Nacional - Boca Juniors összefoglalója? Egy szabálytalansággal. Nem volt belőle kiállítás, sérülés viszont igen, de ez jól megmutatja, milyen találkozó is volt valójában. [...] Miért érdemes megnézni ezt az összefoglalót? Azért, mert nem hiszed el, amit látsz. Ezek ugyanis a mérkőzés legjobb jelenetei voltak, köztük az a bohózat, ami a 60. percben történt. [...] A 93. percben történt beívelés is csak azért kerülhetett be, mert annyira gyenge mérkőzés volt az odavágó, hogy egyszerűen nem volt mit mutatni.

gondolatok a Nacional elleni első mérkőzésről.

A negyeddöntő első meccsére a La Bombonerából már nem lehetett panasz, hiszen sok helyzet volt, Racing csak kereste a helyét, Boca Juniors dominált, voltak lehetőségeik, de ezzel összességében semmire sem mentek, mert a mérkőzés 0-0-ra végződött. Milyen gondolatunk támadt az elődöntő előtt, amikor a Palmeiras volt az argentin klub vendége?

És itt álljunk meg egy pillanatra! A Boca Juniors ugyanis úgy jutott elődöntőbe ezen a könnyebb ágon, hogy mindössze egyetlen mérkőzésen találtak be. [...] A Boca Juniors nem szerez gólt hazai pályán, az eddigiek alapján még erre is bőven van esély!

Nem nehéz kitalálni, de bizony a harmadik mérkőzése is 0-0-val végződött, így megint a második találkozóra tartogatják a döntést. Az odavágó kapcsán viszont joggal lehetnek dühösek az argentinok. A hangulat kiváló volt, szurkolók kitettek magukért, a Boca Juniors pedig bekezdett. Edinson Cavani úgy játszott, mint fénykorában.

Igyekeztek Almiron fiai

Nem lehetett panasz a mérkőzésre, előbb a Palmeiras előtt adódott nagy lehetőség, majd a Boca Juniors sorra dolgozta ki a helyzeteket. Cavani hol előkészítőként, hol befejezőként nagyon élt, több argentin támadás utáni lövés is centikkel kerülte el csak a kaput. Nem véletlen a magas xG-mutató, ebben a találkozóban simán benne volt 2-3 hazai találat. A második félidő elején ugyan betalált a Boca, de ezt szabálytalanság miatt elvették (Abel Ferreira olyan ideges volt, hogy ordított a negyedik játékvezetővel). A mérkőzés hajrájában még Cavani elől kellett menteni a gólvonalról, ez így egy tartalmas odavágó volt.

Palmeiras otthon eldönti a továbbjutást?

Ez egy komoly lehetőség volt a Boca Juniors számára, hogy kicsikarjon egy- vagy esetleg többgólos előnyt. A helyzetek megvoltak, de megint nem volt szerencséjük. A Palmeiras készült a magyar idő szerint csütörtök hajnali visszavágóra, hiszen a hétvégi Bragantino elleni bajnoki meccsre a B csapatot küldték fel, nem érdekelte őket a vereség sem (2-1-re kikaptak). A cél a kupadöntő, Abel Ferreira harmadik győzelmére készül a sorozatban, de azért ők sem remekeltek hazai környezetben idén (több 0-0-s meccs). Ezért lesz érdekes a visszavágó, ahol inkább ázsiai hendikeppel érdemes a vendégeket megtenni!