A hajrába fordultunk a labdarúgó NB1-ben és a legtöbb választ már megkaptuk, miután a bajnok és a két kieső is tisztázott. A leginkább a negyedik hely lehet még kérdéses, amely azért is fontos, mivel a Magyar Kupa döntős Fradi és Paks miatt biztos Konferencia Ligát fog érni ez a hely. A Puskás van a pole pozícióban itt, de egy pontvesztéssel a Debrecen és az MTK is lőtávolba kerülhet.

máj 11. 15:30

Idei kedvenc ellenfeléhez látogat a Puskás

Minden évben úgy megy neki a Felcsút, hogy ha már a múltjuk révén nem, de legalább a költségvetésük alapján oda kell érniük a nemzetközi kupára. Általában ezt be is húzzák a harmadik - negyedik hellyel és úgy néz ki, hogy most is hasonló forgatókönyv szerint zajlanak az események. Más kérdés, hogy vajon nyáron újabb lebőgés következik, vagy esetleg párharcot is fog tudni nyerni a Hornyák-csapat.

Hornyák Zsolt - Puskás Akadémia 001
Hornyák Zsolt mutatja az utat a Konferencia Liga felé, amire rá is léphet a Felcsút egy MTK elleni győzelemmel. (Fotó: Laszlo Szirtesi / Shutterstock.com)

Két fordulóval a vége előtt lezárhatja a negyedik helyért folytatott versenyt egyébként a Puskás, miután egy győzelemmel biztosan megőrzi a négy pontos előnyét és akár a dobogós helyen lévő Paksra vagy Fehérvárra is veszélyesek lehetnek. Ehhez idei kedvenc ellenfelüket, vagyis az MTK-t kell megverniük. Horváth Dávidék borzasztóan szerepeltek a Felcsút ellen idén: először 5-0-ra, majd 6-1-re tudott nyerni Hornyák csapata, így az 1.77-es győzelmi szorzójuk akár kecsegtető is lehet.

Papíron az MTK is elérheti a negyedik helyet

Érdekes szezonon van túl az MTK, mivel kétszer is komoly hullámvölgybe került, azonban a köztes időszakban tudott annyi pontot gyűjteni, hogy inkább előrefelé tekintgethettek folyamatosan. Ettől függetlenül, a Debrecen és a Puskás mellett sosem számoltunk velük igazán ebben a harcban. A játékukat elnézve a jelenlegi hatodik helyük kicsit túlteljesítettnek tűnik, pláne úgy, hogy hat pontra vannak a negyedik helytől. Matematikailag tehát odaérhetnek a negyedik helyre, azonban köszönhetően több megsemmisítő vereség hatására, a gólkülönbségük borzasztó. Valójában tehát tét nélküli nekik már a szezon.

Labdarúgó NBI - Puskás Akadémia FC - MTK 004
Újabb Puskás-gála következik az MTK ellen? Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Egy kérdés merül fel nálam ezzel a meccsel kapcsolatban: él vajon a revans vágy az MTK futballistáiban a két vereség miatt, vagy ők már a nyári nyaralást tervezik? Ha utóbbi eset áll fent, akkor a Puskás megint kiütheti őket, míg előbbi esetében a Puskás részesülhet kellemetlen élményben, ha lebecsülik az ellenfelet. Mindenesetre a legutóbbi (6-1) egymás elleni meccsüket néztem és az alapján teljesen fogalmatlan volt az MTK a Puskás stratégiája ellen. Tökéletes meccs tehát a Puskásnak, hogy lezárja az utolsó nyitott kérdést a bajnokságban.

Rámehetünk a vendégre?

Óriási különbség volt a két csapat között idén és most ráadásul csak a Felcsút számára bír téttel a mérkőzés. Ne feledjük el, hogy az utolsó fordulóban Puskás - Debrecen meccset rendeznek, ami azt jelenti, hogyha lőtávolon belül tud kerülni a Loki, akkor ott egy ki-ki meccs lehet a negyedik helyért. Vagyis, most kell befejeznie a feladatot Hornyákéknak és akkor nem kell izgulniuk az utolsó meccsen és sorsukat részben a DVSC kezébe adni. Ennek tudatában pedig a vendéget győzelmét most megfogadhatjuk (1.77).

• MTK Budapest - Puskás Akadémia tipp

Puskás nyer
    TippmixPro
    1.77

Superbet üdvözlő bónusz

Akár 500 RON bónuszt kaphatsz új játékosként.

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

Borítókép: A Puskás Akadémia gólja a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában játszott Puskás Akadémia FC - MTK Budapest mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2024. február 18-án. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt