Van miért visszavágnia a hazai együttesnek, hiszen nem is olyan régen, tavaly év végén komoly vereségbe szaladt bele aktuális ellenfelével szemben. November elején a Vegas Golden Knights kiütötte 7:0-ra a Colorado Avalanche csapatát Las Vegasban, ami biztosan ott van még a fejekben. Hiába a bajnokság, hiába minden, ezért biztosan vissza szeretnének vágni, mert az ilyen nagyarányú vereség azért nem túl gyakori az NHL mérkőzésein.

Knights 7 gólos győzelme az Avalanche ellen

Azon a november eleji találkozón nyugisan zajlott az első harmad, a kapusok jól védtek, aztán végül emberhátrányos helyzetből megszerezte a vezetést a Knights együttese. Mark Stone volt eredményes, aki azért 20-30 találat között szokott termelni az elmúlt években. Aztán jött az Avalanche számára végzetes második harmad, mely során több gólt is kapva 4:0-s hátrányba került. Onnan már nem volt visszaút, de az összeomlást azért elkerülhették volna.

Amikor jégkorongra fogadunk, rendszerint nagy szorzókkal találkozhatunk a kiegyenlített erőviszonyok miatt. Így volt ez a most tárgyalt tavaly novemberi meccs előtt is, hiszen szorzók alapján teljesen egál volt az erőviszony. Az utolsó harmadban azért még 3 gólt hozzárakott a Knights, többek között Mark Stone újra eredményes tudott lenni. Az eredmény így aztán 7:0 lett, pedig a tabellán nagyon közel vannak egymáshoz a csapatok.

Jobb formában van az Avalanche

Miközben az utóbbi hetekben azért becsúsznak vereségek a Knights csapatának, sorra nyeri meccseit az Avalanche együttese. Két vereséget leszámítva, minden találkozójukat nyerik karácsony óta. Tegyük hozzá, igazán gólzáporos összecsapásokon vannak túl, például a Florida Panthersszel szemben egy 8:4-re végződő meccsen kaptak ki. Az micsoda már? Összehoztak 12 gólt, ráadásul a Panthers elment 3:0-ra, és feljött az Avalanche 3:3-ra, majd 4:4-re, aztán elbuktak csúnyán.

Nem egyszerűek a jégkorong tippek az NHL világában, mert hiába nézzük a tabellát, azért bármi megtörténhet. Nathan MacKinnon formája javult, ez mindenképp jó hír a Colorado számára. De azért nagyon szembetűnő az a kisiklás néhány napja a Florida Panthers ellen. Az első harmadban elment 3:0-ra a Panthers, a másodikban egyenlített az Avalanche, aztán végül az utolsó felvonásban 8:4-re alakult az eredményt, a Panthers győzelmével.

Avalanche - Knights mérkőzés tippek

Közel vannak egymáshoz a tabellán, jobb formában az Avalanche, mely ráadásul több gólt is szerez és van visszavágni valója a Knights ellen. Amint lesz valahol kínálat, a gólok számára fogunk tippelni, mert ez egy overes mérkőzésnek tűnik. Az esélyeket a győzelemre illetően nem tudnám jól belőni, de vegyük figyelembe az Avalanche jobb formáját és hogy a Knights sérültjei egész sokan vannak. Amint jön az Unibet kínálattal a mérkőzésre, frissítjük a cikket valami overes fogadással!

20.000 Ft sportfogadás üdvözlő bónusz + 60 ingyen pörgetés + 10.000 Ft ingyenes fogadás

Az új Unibet játékosok akár egy 20.000 Ft értékű befizetési bónuszban, valamint 60 ingyen pörgetésben részesülhetnek, sőt ha általunk regisztrálnak és befizetnek akkor 10.000 Ft ingyenes fogadást is kapnak!

Borítókép: Colorado Avalanche. Fotó: Sarah Connors/Flickr