A Real Madrid - Bayern München BL-elődöntő előtt egy kis felvezetőnek is tekinthető a Club Brugge - Fiorentina visszavágó a Konferencia Ligában. Az előny az olaszoknál, de nem dőlhetnek hátra!

máj 8. 18:45

Mi történt az odavágón Firenzében?

A hazaiak egy zseniális Sottil góllal szereztek vezetést, csalta a távolságot, majd a tizenhatos baloldaláról hatalmas bombával lőtte ki a jobb felsőt a Fiorentina szélsője. Nem sokáig örülhettek az olaszok, ugyanis egy védelmi hiba végül nem maradt büntetlenül, hiába úszták meg a helyzetet gól nélkül, végül a belgák - jogos - büntetőt kaptak. A csapatkapitány Vanaken egyenlített, majd megint fölénybe kerültek az olaszok, de kellett a belga védelem hibája az egyenlítéshez, többször is eladták a labdát a saját tizenhatosuknál.

Ebből végül Belotti hozott össze egy találatot, szép lefordulásos lövésével. Az első félidőben dominált a Fiorentina, de ekkor még több helyzete volt a belgáknak, második játékrész elején viszont történtek érdekes dolgok. Előbb egy buta hiba miatt a Brugge emberhátrányba került, majd hiába támadta a Fiorentina a kaput és került helyzetbe, lecsorgó labdát a belgák szerezték meg, hatalmas indítást követően pedig Thiago megoldotta az egy a három elleni szituációt.

Club Brugge Fiorentina
Riccardo Sottil (Fotó: Raffaele Conti 88/Shutterstock.com)

Innentől viszont a pálya felborult, mivel a Fiorentina 30 percet játszhatott emberelőnyben. Hiába a helyzetek, végül csak a hosszabbításban tudták megszerezni a győzelmet, mely így eléggé sovány előnynek mondható a visszavágóra az előzmények tudatában. Ez egy kontrollált találkozó volt a hazaiak részéről, belgáknak jóformában 2-3 nagyobb helyzetük volt, de ebből gólokat szereztek, ez mutatja a Fiorentina gyengébb védekezését is. A Club Brugge tehát bizakodva várhatja a visszavágót, semmi sincs veszve!

Club Brugge: Mindenre figyelniük kell

Nem volt olyan nagy pihentetés a Club Brugge részéről a hétvégi bajnoki fordulóban, mi hajlottunk afelé, hogy beáldozzák egy nemzetközi kupadöntő miatt a bajnoki szereplést, de ez végül nem történt meg. A hétvégi Antwerp elleni meccsen több kulcsjátékosuk is a pályán volt, végül 2-1-re nyertek, sokan nem kaptak pihenőt. Brandon Mechele és Hans Vanaken is már 4800 perc felett játszották idén, de ott kellett lenniük a pályán a belga bajnokin is.

Fiorentina: Sorcsere volt Firenzében

Vincenzo Italiano mester nem teketóriázott, lecserélte szinte az egész csapatot, így Ranierit leszámítva mindenki pihenhetett a hétvégén. A Veronától ugyan kikaptak, de Italiano is érzi, ez egy olyan pillanat, ami meghatározó lehet. Az Olasz Kupából az elődöntőben kiestek, nem maradt más, mint egy nemzetközi kupadöntő. A Serie A tabella alapján ugyan 8 csapat indulhat majd jövőre a nemzetközi kupában, de mivel nagy lemaradásuk nincsen a nyolcadik Napolival szemben, ezért jogosan áldozták be a hétvégi bajnokit.

Club Brugge - Fiorentina mérkőzés tipp

Az odavágó alapján nem mondanánk egyértelműen, hogy ez a párharc már lefutott. A belgák igenis képesek megbontani a Fiorentina védelmét, gyors kontrából könnyedén meglephetik a presszingre építő, erősen feltolt olasz hátsó alakzatot (ez látható volt az első meccsen is). Ami viszont a Fiorentina előnye, hogy mindenki pihent a hétvégén, míg a belgák kettős terhelés alatt nehezen tudtak regenerálódni. Kockázatos, bár az odavágó alapján egyszerű tippnél maradtunk: 2,5 gól feletti opció. Egyik csapat sem ülhet rá az eredményre, ráadásul a védekezésük nem túl stabil.