A mérkőzés, amit még szeptember elején le kellett volna játszani, de végül a halasztás miatt csak december végén kerül rá sor, ami teljesen megváltoztatja a körülményeket. Megnézzük, mit vártunk szeptemberben a két csapattól, illetve hol tartanak most.

2023 dec 23. 16:15 Közvetítés: Unibet

A szeptemberi egyértelmű esélyek

Tekintsünk vissza gyorsan arra, ahol augusztus végén álltak a csapatok, kezdjük az Atlético Madriddal: Amint felmerült Simeone kirúgása, mintha a játékosok elkezdtek volna focizni. Az elmúlt 18 bajnoki mérkőzésük mérlege:

• 13 győzelem (72%)
  • 3 döntetlen
  • 2 vereség
  • 54 pont (78%)
  • 48 rúgott gól (2,66 gólos átlag meccsenként)
  • 16 kapott gól (0,88-as átlag meccsenként)

Kijelenthető, hogy az utóbbi hónapokat tekintve a topligákban az egyik legjobb formában lévő csapat az Atlético Madrid. Korábban gondot jelentett a gólszerzés, emlékezhetünk rá, mennyire erőlködő volt Simeone csapatának játéka. Most azonban mernek távolról lőni, szép akciókat vezetnek a Barcelona kiselejtezett támadói (Griezmann és Depay).

Ez volt az akkori helyzet, érezhetően minden passzolt Simeone együttesénél, míg Sevillában jelentős problémák merültek, ami lassan egy éve tartott:

Egyedüli csapatként nem szereztek eddig pontot, utolsó helyen állnak. A keretből többen sérüléssel bajlódnak, mely elsősorban a védelmet sújtja. A Valencia ellen hazai pályán kaptak ki 2-1-re, az új védő, Baldé óriási hülyeséget csinált. Az Alavés ellen 4-3-ra veszítettek.

A pocsék kezdés José Luis Mendilibar állásába került, így hiába nyerte meg néhány hónappal korábban az Európa-ligát, ez Sevillában sem garancia arra, hogy kihúzol egy újabb szezont a klubnál.

Atlético Madrid: Sérülések és formahanyatlás

Hiába indul jól a szezon az Atlético Madridnak, utána szép fokozatosan megint elkezdődött a hanyatlás, amely először a sérüléseknek volt köszönhető. Ez a sérüléshullám szeptember közepétől kezdődött, pont akkor, amikor a Bajnokok Ligája kezdődött:

Diego Simeone élete viszont sosem egyszerű, amikor túlságosan jól alakulnak a dolgok, akkor valami történik. Előbb megsérült a védelem oszlopa, José María Giménez, de a pótlását megoldotta, majd a csapatkapitány, Koke is megsérült a bajnoki nyitány 7. percében. Ezek után az első három mérkőzésen két gólig jutó Memphis Depay is a maródiak listájára került, ahogyan a védelemből Reinildo Mandava és Caglar Söyüncü is. Utóbbi a válogatott szünetben sérült le, ahogyan a középpálya motorja, Rodrigo de Paul is.

írtuk a Lazio elleni meccs előtt.

Ekkor senki sem gondolta, hogy elbukott Valencia elleni mérkőzés után, illetve a Lazióval szemben utolsó pillanatokban elbukott mérkőzést követően, simán legyőzik a madridi derbin a Real Madridot, gyakorlatilag 20 perc alatt eldöntve a mérkőzést. Simeone tisztában volt vele, addig kell ütni ott a vasat, amíg meleg, nem engedték át az irányítást a Real Madridnak csak akkor, amikor már a kényelmes előny megvolt.

Ezt követte több magabiztos győzelem és kiemelkedő támadójáték, szinte alig telt úgy el mérkőzés, hogy ne szerezzen 2-3 gólt Simeone együttese. A novemberi válogatott szünet után viszont érződött, kissé elfogyott a lendület a korábbi félelmetes támadójátékból, elsősorban a középpályán érződött a gyengélkedés. A csapat agya, Rodrigo de Paul formája közel sem volt olyan, mint a szezon elején, támadásépítés sem úgy zajlott, ahogyan korábban, Antoine Griezmann pedig egyedül kevés volt a sikerekhez.

Sevilla: A harmadik edzőt fogyasztják

Térjünk vissza az andalúz együttesre, José Luis Mendilibart kirúgták, miután a csapat megint beragadt a rajtnál, hiába érkezett az uruguayi szakember, Diego Alonso, helyzet azóta sem változott. A BL-ben négy vereséget szedett össze az uruguayi kéthónapos regnálása alatt, kiestek csoport utolsó helyén, míg a bajnokságban 5 döntetlen és 3 vereség volt a mérlege, utolsó csepp a pohárban a Getafe elleni megalázó 3-0-s vereség volt. December 16-án eljutottunk oda, hogy Alonsónak is távoznia kellett, így öt hónap alatt a harmadik edző irányítja már az andalúz csapatot.

Atlético Madrid Sevilla
Rafa Mir (Fotó: Christian Bertrand/Shutterstock.com)

Az újonnan érkező szakember is minimum kérdéses, nem olyan, aki halomra nyerte volna magát az elmúlt években. Az Atlético Madrid korábbi trénere, Quique Sánchez Flores ülhetett le a Sevilla kispadjára, rögtön egy győzelemmel nyitott a Granada ellen. Ettől függetlenül a Sevilla nem lett hirtelen jó csapat. Sánchez Flores helyzete sem egyszerű, hiszen a keret fele sérült, mondhatni szó szerint, ugyanis 11 játékos nem bevethető. A cserepadon a Granada ellen így több olyan játékos ült, akiknek alig van spanyol első ligás tapasztalata, ez még gondot is okozhat az Atlético Madrid ellenében.

Atlético Madrid - Sevilla tipp és információ

Egyelőre képlékeny, hogy Sánchez Flores érkezése csak átmeneti lökést adott a Sevillának, esetleg megint nyernek egy kupát idén (Spanyol Kupára még van esélyük), egy biztos, hogy ezzel a győzelemmel kicsit feljebb tudtak lépni a táblázaton. A győztes kilétében így nincsen akkora érték, ellenben a büntető lapokkal. Az elmúlt majd két esztendőben ez a két csapat nem spórolt az egymás elleni meccseken a büntető lapokkal, idén pedig az egyik legdurvább csapat a ligában a Sevilla, sok indokolatlan szabálytalanságával. Hiába vették egy kicsit magasra a határt, látunk benne értéket!

• Dátum és időpont: 2023.12.23., 16:15
  • Helyszín: Wanda Metropolitano, Madrid
  • TV közvetítés: Spíler 2 (élő, 16:15)