Az angol harmadosztály fut League One néven, hogy kicsit bekeverjen az angol futballpiramis megértésében. Ebből a 24 csapatos bajnokságból minden idényben három csapat jut fel a Championshipbe, tehát a másodosztályba. Erre van még most esélye a Peterborough és Sheffield együttesének is, melyek egymással néznek szembe az elődöntőben.

League One rájátszás a Sheffield miatt

Úgy zajlik az angol harmadosztály, hogy az első és második helyezett az idény végén automatikusan feljut a Championship mezőnyébe. A mögöttük következő négy klub pedig rájátszás formájában dönt egy harmadik kiadó hely sorsáról. Kieséses rendszer, mivel négy csapat van, rögtön elődöntővel kezdődik és oda-visszavágós formában zajlik. Annyira belejött a végére a Sheffield, hogy egy pontra volt a második helytől.

Eközben épphogy odaért a rájátszást érő hatodik helyre a Peterborough, egyetlen ponttal előzte meg a végén a Derby együttesét. Az utolsó körben ha nem győznek, most nincsen playoff számukra. Szóval ezt felfoghatjuk úgy is, hogy bírták a nyomást az utolsó pillanatban, de tekinthetünk rá akár úgy is, hogy szerencsésen alakult a vége számukra. Hogy egyáltalán még volt lehetőségük az utolsó körös győzelmükkel

Ehhez kellett még a Derby utolsó körös veresége, melyhez tenni kell egy apró lábjegyzetet. Ugyanis az történt, hogy a Derby-t épp a mostani ellenfél, a Sheffield győzte le az utolsó fordulóban, szóval egészen furcsa helyzet van. Részben a Sheffieldnek köszönhetik, hogy most rájátszásban vannak! Részben meg nyilván maguknak, hogy az alább látható módon győztek a Barnsley otthonában.

Peterborough - Sheffield játékstílusa

Közel egyforma mennyiségű gólt szereztek a csapatok, ezért aztán a különbséget nagyrészt a védelem generálja. Legalábbis a bajnoki helyezéseknél, hiszen játékstílusban még több különbség van. Ami biztos, hogy a Sheffield védelme jobb, koncentráltabb és alap taktikája miatt is talán, de a Peterborough megzavarható a légtérben. Illetve a széleken, tehát beadások biztosan lesznek szép számmal a meccsen.

Már csak amiatt is, mert az egyik legaktívabban támadó együttes a Sheffield az angol harmadosztályban. Többet birtokolja a labdát a Peterborough átlagosan, mely rövid passzos építkezéssel próbálkozik. Sokkal hatékonyabb utat választott a Sheffield, jól fejelnek, ügyesen kerülnek helyzetbe, szeretik a beadásokat, és a befejezéseknél sem remegnek a lábak. Szóval komplexebb csapatnak tűnik, mint a Peterborough.

Kevés gólra fogadnék a Sheffield miatt

A kettő Sheffieldből a szerdai verziós jól zárta az idény végét, ezért a tudás mellett a forma is mellettük szól. Azonban egy soványka első meccset várok, kevés góllal. A vendégek kontroll alatt tartják majd a meccset, próbálkoznak kontrákkal, és ha épp beakad egy, majd ráülnek az eredményre. Eközben a passzolgató Peterborough fölénye meddő lesz, ezért is fordulnék a bet365 kínálatában a 2.5 gólnál kevesebbre 1.95-ös szorzóért.

május 12., péntek

A cikkben közölt oddsok a(z) Bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 május 10. 5:45 UTC.