Érdekesen alakult egy előre egyértelműnek tűnő párharc, ugyanis a csehek alaposan megnehezítették az olaszok dolgát, így a visszavágó előtt még mindig nyílt a továbbjutás kérdése. A Fiorentina szemszögéből óriási blama lenne, ha kiesnének.

Fiorentina: Italianónak fontos a kupa

Hétfőn este rendezték a Fiorentina - Genoa találkozót, amely kapcsán leírtuk, hogy az lenne a bölcs, ha Vincenzo Italiano elengedné az olasz ligát és a KL-visszavágóra koncentrálna. A firenzei klub a középmezőnyben tanyázik, nagyot nem tudnának már javítani, viszont a Konferencia Ligában ezen az ágon könnyedén döntőbe juthatnak. Úgy tűnik, hogy Italiano olvasta az SPF-es cikket - nagyon helyesen -, ugyanis több poszton rotált, majd a csapat felét lecserélte ahhoz képest, akikkel Csehországban pályára léptek. A firenzeiek sok helyzetet dolgoztak ki, kontrollálták a mérkőzést, nyerni nem sikerült, de mindenki tudott pihenni, akinek kellett, ez most fontosabb volt.

Viktoria Plzen: Nehéz napok, rossz döntések

A sorsolással nem volt szerencséje a Plzennek, ugyanis a fontos KL-negyeddöntőt követően, cseh bajnokságban is rangadó következett az éllovas Slavia Prague ellen. A Viktoria Plzen egy légüres térben mozog a dobogó harmadik fokán, hiszen a két prágai csapat messze elhúzott, míg mögötte a riválisok lemaradva, bőven 10 pont feletti távolságból követik Miroslav Koubek együttesét. A 72 éves cseh edző csak 1-2 pozícióban rotált, támadóknál nincs is nagyon lehetősége, mert négyen is kidőltek. A Plzen végül 1-0-ra verte a Slaviát, de ez egy teljesen lényegtelen győzelem volt, szezon végén úgyis harmadikok lesznek, kár volt ezért ennyi energiát fecsérelni.

Fiorentina - Viktoria Plzen taktika, felállás és sérülések

A csehek minden bizonnyal a 3-4-2-1-re esküsznek majd, idegenben kontrákra építenek, masszív védekezéssel, bízva abba, amiben hazai környezetben is, hogy majd egy támadást góllal tudnak zárni. Vincenzo Italiano együttese fog kezdeményezni, minden bizonnyal a feltolt védelem mellett az agresszív presszing kerül előtérbe. Minél előbb gólt vagy gólokat akarnak szerezni, ezért már az első félidőben sok lövéssel próbálkozhatnak, nem akarják elhúzni a végtelenségig a továbbjutás kérdését, mert annál inkább görcsössé válhatnak a játékosok.

Fiorentina - Viktoria Plzen tipp

Mondhatni megalázó, mindössze 1.40-es szorzót adnak a Fiorentinára, de ez valahol érthető is. Ha a csehek a visszavágót is kihúznák kapott gól nélkül, az óriási fegyvertény lenne. Kétségtelen, hogy Koubek nagyon jól összerakta a védekezést, Slavia elleni siker lökést adhat nekik, de ettől függetlenül nem látunk értéket abban, hogy a Viktoria Plzan jutna tovább. A határokat és a szorzókat viszont úgy alakították, hogy egyértelműen semmiben sincsen érték.

A hazai siker nem opció, mint ahogyan a gólok piaca sem, mert benne van, hogy beindul majd a firenzei gólgyártás, akkor pedig érdemesebb inkább a 3,5-es határt választani. Esetleg még az ázsiai hendikep az, amiben lehet érték, hogy a Plzen tényleg annyira görcsösen védekezik majd, hogy még egygólos hátrányban sem nyílnak ki, így pedig lehet némi fantázia a +1,5 gólos opcióban.