Tovább folytatódik a Bayer Leverkusen elképesztő sorozata, immáron 45 mérkőzés óta veretlenek, miközben az elmúlt fordulóban is közel volt az a bizonyos zakó, de megint a hajrának köszönhetően mentették meg a találkozót. A Stuttgart még küzd a dobogóért, fontos nekik ez a meccs, miközben a Leverkusen a következő héten EL-elődöntőt játszik a Romával. A kérdés az, hogy Xabi Alonso rotál-e annyit, hogy az a számukra már komolyabb téttel nem bíró Bundesliga találkozó rovására menjen, ezzel elveszítve a veretlenséget?

ápr 27. 18:30 Közvetítés: Unibet
Tipp: Mindkét csapat gólt szerez + 2,5 gól felett
1.74

Bayer Leverkusen: Elképesztő Xabi Alonso csapata

Xabi Alonso csapata megnyerte a bajnokságot, nagyot küzdve továbbjutottak a West Ham ellen az Európa Ligában, így még mindig esélyük van a triplázásra. Az EL-elődöntőben majd a Roma vár rájuk, egyik legnagyobb rivális, a Szoboszlai Dominikot soraiban tudó Liverpool kiesett. A Német Kupában döntőt játszanak, ott is egyértelmű favoritok, míg a német bajnokságban csak annyi a tét számukra, hogy megőrizzék veretlenségüket.

Az ünneplések után a Borussia Dortmund otthonába látogattak az elmúlt fordulóban. Az első félidő inkább a kétes bírói döntésekről volt ismert, három kritikus helyzetben döntött a bíró oly módon, amit lehet kritizálni. Először Frimpong sarkára léptek rá a tizenhatosnál. Magát a szabálytalanságot elismerte a videóbíró, de nem volt tizenegyes szerintük, mint ahogyan nem sokkal később a BVB-játékosának buktatása sem a Leverkusen tizenhatosának környékén.

Stanisic-rekord: A Leverkusen horvát válogatott védője, Josip Stanisic mindössze a második játékos a Bundesliga történetében, aki egymást követő két évben két különböző csapattal is bajnoki címet tudott szerezni (tavaly a Bayern Münchennel lett bajnok). Elődje August Starek volt, aki 1967/68-ban a Nürnberg, egy évvel később pedig a Bayern Münchennel lett bajnok.

Frimpongot nem sokkal később megint felvágták a tizenhatoson belül, jobban mondva kilökték őt a pályáról, de fel sem merült a büntető. Az első félidő lagymatag játékot hozott, hiába rotált és dominált a Leverkusen, ennek ellenére mindkét csapaton érződöt a fásultság. A második játékrészre próbáltak felpörögni, jöttek is a helyzetek, de a gólok nem. Akadtak lehetőségek mindkét oldalon Grimaldo veszélyes szabadrúgása vagy Frimpong elfutásai, de a hajrá tartogatta az igazi izgalmakat.

Leverkusen statisztikái: Sorozatban megnyerték az utolsó 5 hazai mérkőzésüket. A Leverkusen átlagosan 2.5 gólt szerzett az eddigi Bundesliga 2023/2024 mérkőzésein. Inkább hazai mérkőzéseken szoktak több gólt szerezni, átlagban 2.9 gólt szereztek otthon. A meccsek 50 %-án nem kaptak gólt. Ezek nagyobb része hazai találkozó volt.

Előbb jött a szemfüles Dortmund egy kiváló bedobás utáni kombinációból, aminek a végén Fullkrug szerzett gólt. A hangulat már eléggé feszült volt - köszönhetően a következetlen bírói döntéseknek -, így nem meglepő, hogy a rendes játékidő végéhez közelítve kialakult egy tömegverekedéses szituáció, ahol előbb kiállították Victor Boniface-t, majd rájött a bíró, megint rossz döntést hozott, szerencsére korrigált. A hajrában pedig jött az utolsó utáni percekben a szokásos Leverkusen gól, most egy szögletből!

Stuttgart: Kicsit megnyugodhatnak

Azzal, hogy idén ennyire jól szerepelnek a német csapatok az európai kupasorozatokban, szinte biztossá vált, hogy a német bajnokság első öt helyezettje indulhat jövőre a BL-ben, ezzel pedig a Stuttgart is BL-indulónak mondhatja magát. A dobogó megtartására még mindig reális az esélyük, de ebben fontos lesz a 31. forduló, hiszen míg a Stuttgart a már bajnok Leverkusen otthonába látogat, addig a fordulóban rendeznek még egy Leipzig - Dortmund mérkőzést is.

Az elmúlt fordulóban viszont olyan pofont kaptak, amire nem számítottak. A Werder Bremen otthonában veszítettek 2-1-re úgy, hogy a 70. percig sok közük nem volt a meccshez. Az sokat elárul a találkozóról, hogy a brémaiak támadást már ollózással fejeztek be, annyira lazák voltak. Ez a lazaság ütött vissza, mert a Stuttgart kapcsolat az utolsó 20 percre, előbb Undav tolt be egy labdát a kapuba, majd utána akadt egy kritikus helyzet.

A Stuttgart helyzetbe került, majd Guirassyt sodorták el a kapu torkában. Az esetet 4-5 percig vizsgálta a videóbíró, hiszen két kritikus leshelyzet is volt, emellett pedig azt nézték, hogy kell-e büntető adni a vendégeknek. Végül úgy ítélték meg, hogy Guirassy minimálisan előrébb volt, így elmaradt a Stuttgart büntető, utolsó 5-10 percben kapu elé szögezte a brémaiakat Sebastian Hoeneß együttese, de nem tudtak egyenlíteni.

Bayer Leverkusen - Stuttgart taktika, felállás és sérülések

Ahogyan az látható volt, Xabi Alonso nem feltétlenül a taktikán változtatott, mert úgy ítélte meg, hogy mivel hosszú ideje veretlenek, azzal semmi gond nincsen, így csak rotált a Borussia Dortmund ellen is. Grimaldo helyett most Frimpong kapott nagyobb szerepet - mivel majdnem a támadósorba lépett előre annak köszönhetően, hogy a helyén Stanisic kapott szerepet -, sokszor tört be a büntető területen belülre. Florien Wirtz hiányában kissé átalakult a játék az első félidőben, de Xhaka és Andrich szűrűsének köszönhetően, védekezés a középpályán nem változott, ezért is tudott nehezen helyzetet kialakítani a Dortmund.

Bayer Leverkusen Bundesliga

Boniface helyén Jonas Hofmann kezdett, amolyan hamis kilencesként, ezzel kicsit megzavarva a BVB-védelmet, de nem gondolnánk, hogy a Stuttgart ellen is meglépi ezt Xabi Alonso. Sokkal inkább számítunk Patrick Schick játékára, kell a vendégek védelmével szemben egy masszív támadó, illetve nem árt még egy kis szünet Boniface-nek sem. A vendégeknek nincsen hová tartalékolni, minden bizonnyal a legerősebb kezdőt küldik pályára, legalábbis a körülményekhez képest. Dan-Axel Zagadou még februárban megsérült, azóta 11 bajnokin, 11 gólt kapott a Stuttgart.

Stuttgart

Nem segítiki a vendégek dolgát az sem, hogy Josha Vagnoman kidőlt. A mindössze 23 éves hátvéd az utóbbi hetekben került be a kezdőbe. A középpálya legfontosabb játékosa, Angelo Stiller eltiltott. A német középpályás megteremteni az átmenetet a védekezésből támadásba, külön kérésre érkezett, kiemelkedő passzolási mutatóval rendelkezik, megoldja a kritikus helyzeteket, jól hozza ki a labdákat, ez nagyon fog hiányozni a Leverkusen otthonában. Hiába lesz ott elől Undev és Guirassy, ha nem lesz aki támadásba dobja majd a csapatot, ha éppenséggel megszerzik a labdát.

Bayer Leverkusen - Stuttgart tipp

A hazaiak számára a bajnoki cím tudatában tehát kevésbé fontos ez a mérkőzés, azt viszont ne feledjük, veretlenség még mindig prioritás. Az Európa Liga azonban legyőzheti ezt, mert Xabi Alonsónak ilyen fiatalon azért nem jönne rosszul egy triplázós szezon. Ebből a gondolatokból merítve, rotációt várunk a spanyol szakembertől. Emiatt nincsen érték a Leverkusen győzelmében (1.68), enyhén magasnak tűnik a 3,5 gólos határ is az over/under piacon, inkább akkor az ázsiai határokat érdemes választani. A februári Német Kupa mérkőzésen a Leverkusen 3-2-re nyert, az sem rossz megoldás, ha a 2,5 gólos határ mellé választjuk a mindkét csapat gólt szerez opciót!

Bayer Leverkusen - Stuttgart élő közvetítés

Hol nézhető a Bayer Leverkusen - Stuttgart mérkőzés? Magyar kommentárral az Aréna 4 felületén, illetve az Unibet oldalán szombaton 18:30-tól.