Nehéz helyzetben a Los Angeles Lakers, kötelező a győzelem hazai pályán a harmadik mérkőzésen, de mentálisan hogyan lehet felkészülni egy olyan mérkőzésre, ahol a korábbi két alkalommal szinte mindent megpróbáltak a siker érdekében, mégis elbuktak? Demoralizáló lehet, hogy nem játszott jól a Denver Nuggets, mégis 2-0-ra vezeti a párharcot.

Los Angeles Lakers: Megtöri a negatív szériát LeBron James?

Ha azt mondjuk, hogy utoljára 2022 decemberében tudott nyerni a Los Angeles Lakers a Denver Nuggets ellenében, nem is tűnik annyira vészesnek. Ha viszont úgy kezdjük a mondatot, hogy a legutóbbi 10 egymás elleni mérkőzését elveszítette a Lakers a címvédő Nuggetsszel szemben, akkor az aggodalomra ad okot LeBronék részéről. LeBron James egy korszakos játékos, én személy szerint nem emlékszem olyanra, hogy bármely csapatát ennyire dominálta volna egy rivális, még a Golden State Warriors ellen is tudott mérkőzéseket nyerni, pedig ott jóval nagyobb volt a tudásbeli különbség, mint most.

A Lakersnek olykor nincsen szerencséje, elmúlt mérkőzést is nyert helyzetből veszítették el. A második találkozó előtt kritizáltuk D'Angelo Russell játékát, mondván hiába készült Mexikóban a tengerparton az NBA-rájátszásra, ugyanazt a gyenge szintet hozta, mint tavaly a konferencia döntőjében. Russell megemberelte magát, míg a legutóbbi 5 mérkőzésen 3/24-et hozott triplából a rájátszásban a Denver ellen, most viszont első félidőben 6/7-es mutatóval rendelkezett triplából (teljes mérkőzésre vetítve: 7/11), illetve Anthony Davis és LeBron James is hozta a magáét, meccs végére felőrölték a Lakerst.

Kapkodás nem szül jó eredményt

Ahogyan azt az első mérkőzés kapcsán is írtuk, végére elfáradt a Los Angeles Lakers, ami nagyban köszönhető annak, hogy a kulcsjátékosok alig tudtak pihenni. Az alapszakasz második felében való hatalmas hajrá most üthet vissza, mikor James, Russell és Davis is elfáradnak az utolsó negyedre. A Nuggets ellen végig ott kell lenni fejben, pillanatra sem szabad szétesni, mert hiába kezd 12-13 rontott dobással Jamal Murray, ha megrázza magát, akkor egyetlen negyed alatt eldönti a találkozót, ahogyan Nikola Jokic is. Amikor emelt a védekezés intenzitásán a címvédő, akkor a Lakers elkezdett kapkodni, görcsössé váltak.

Denver Nuggets: Ez már nem az alapszakasz

Annak ellenére, hogy idén az alapszakaszban többször is előfordult, hogy jelentős hátrányból állt fel egy csapat, rájátszásban - a feszesebb védekezés miatt - ez továbbra sem gyakori, elmúlt két évtizedben csak három csapatnak sikerült ez, ebből az egyik most a Denver Nuggets volt. Mindezt tette úgy a címvédő, hogy igazán nem játszottak jól, csak míg náluk volt egy kapcsoló meccs közben, ami alapján váltani tudtak, addig a Lakers a maximumot kihozta magából.

A félelmetes az volt a Denver Nuggets teljesítményében, hogy ez egy vesztes találkozó volt, amit képesek voltak pillanatok alatt a magukra javára fordítani. A Nuggets ereje az, hogy míg a többi rivális az alapszakaszban jobbára odatették magukat, addig Jokicék jó, ha félgőzzel teljesítettek. Több erejük maradt a PO-ra, ahol egyáltalán nem játszanak félelmetesen, mintha az első körben még itt is limiten lennének, ha igazán ég a ház, akkor kapják össze magukat.

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets tipp

Amit csinál a Denver Nuggets, az veszélyes, de megkockáztatjuk azt is, hogy nem lesz olyan 3-4 meccses periódus, ahol tényleg végig éles lenne a gárda. Megeshet ugyanis, hogy nem tudtak felpörögni a szezonra, bajnoki cím kissé kényelmessé tette őket. Ezek a sikerek pedig fals magabiztosságot adnak, hiszen azt érzékelhetik, hogy elég 10-15 percet csúcsformában játszani és már meg is nyerik az adott találkozót. A Lakersnek nem volt szerencséje, de hazai pályán javíthatnak.

Jarred Vanderbilt visszatérhet, igaz, perceket kaphat, de védekezés szempontjából ez is kulcsfontosságú lehet. Nikola Jokicot limitálni kell, amire alkalmatlan Anthony Davis egy teljes mérkőzésen. Ettől függetlenül az látható volt, hogy nem a védekezéssel fog nyerni a Lakers. A hazaiaknak támadóoldalon kell bizonyítani, LeBron Jamestől kell az elmúlt két meccsen látott jó triplázás, mint ahogyan D'Angelo Russelltől is hasonló játékra lesz szükség, mint a második mérkőzésen.

• LeBron James sikeres triplái 2,5 felett 2.70
  • D'Angelo Russell 22,5 pont + gólpassz összesítve 1.85
  • LeBron James 25,5 pont felett 1.81

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets élő közvetítés

Hol nézhető a Los Angeles Lakers - Denver Nuggets mérkőzés? Magyar kommentárral a Sport 1-en, illetve az Unibet oldalán magyar idő szerint péntek hajnali 04:00-től. Emellett ismétlés a Sport 1-en pénteken 11:30-tól, majd péntek este a Sport 2 műsorán 20:45-től.

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.