Az olasz csapatok is megkezdték a felkészülést a következő szezonra, ugyanis már csupán négy hét van a bajnoki rajtig. A Sassuolo egy szimpatikus kis csapat. Tavaly úgy végeztek a középmezőny alján a bajnokságban hogy a bajnoki hajrát kegyetlenül elszúrták vagy mondhatjuk úgy is teljesen kiengedtek miután az óriási versenyfutásban nem volt esélyük odaérni az európai kupát érő helyek egyikére. A nyáron hatalmas votl a jövés menés a klubnál, rengetegen távoztak főleg kölcsönbe, viszont a befolyt pénzekből erősíteni is tudtak Boloca, Viti, Volpato vagy a tavaly 12 gólig jutó olasz támadó Mulattieri is már a csapatot erősíti. A felkészülést július közepén megkezdték a Real Vicenza elleni meccsel ahol 22:0-ra tudtak nyerni Berardiék. Négy nappal ezelőtt pedig a Paphos csapatát győzték le 2:1 arányban hátrányból fordítva Defrel góljával.

A Spezia már nem lehetett ilyen boldog az előző szezon végén. A 17.helyen végeztek a bajnokságban ami még nem ért automatikus kiesést, megkapták az esélyt a Verona (18.) elleni meccsen hogy kiharcolják a bennmaradást. Ez viszonyt annak ellenére balul sült el hogy nem érdemeltek volna vereséget. Egy félidő alatt lerendezte őket a szinte 100%os helyzetkihasználásával a veronai csapat, Ngonge duplájával. Így idén a Serie B ben próbálkozhat a csapat az azonnali feljutás kiharcolásával ami piszok nehéz lesz, hiszen mindig könnyebb bennmaradni mint feljutni egy alsóbb ligából.. Nem véletlen többek vették a sátorfájukat és olyan csapatokba igazoltak át mint a Chelsea, Fiorentina, Milan, Atalanta vagy Roma. Ennek fejében igazolniuk is kellett, így több mint 10 új játékos érkezett kisebb csapatokból akik beilleszkedése aligha fog egyből összejönni. Felkészülési meccsről nincs információm, ha jól tudom nekik ez lesz az első ami szintén nem növeli az esélyeiket.

Szerintem már félidőre előnnyel vonul a Serie A-s csapat, amit utána csak növelni fog.