Lassan féltávhoz közeledik a svéd pontvadászat és a tavaly az utolsó fordulókban a dobogót elvesztő, 4.helyen végző Djurgarden idén még merészebb álmokat dédelget. Eddig hihetetlen jól és főként eredményesen tolják hiszen 13 fordulót követően listavezetők lehetnek a nagy rivális Malmöt egy ponttal megelőzve ha ezt a bajnokit sikerül nyerniük. Erre pedig minden esélyük megvan. Először is azért mert piszok jó formában vannak. A két hónapos nyári szünetet követő négy mérkőzésen még nem találtak legyőzőre, két hazai pályán játszott meccsük pedig kivétel nélkül kiütéssel ért véget (3:1, 5:1) és ez a második nagy érv mellettük hogy ismét ők a pályaválasztók. Hazai pályán ugyanis nem csak hogy veretlenek, de 14:2-es gólarányt tudnak felmutatni. A harmadik érv pedig az amúgy végre formába lendülő Hacken ellen szól. A vendégek tavaly a 3.helyen zárták a bajnokságot így a konferencia liga selejtezőjében kaptak helyet. Ezeket a meccseket már le is tudták hiszen korai búcsút vettek a sorozattól, az Aberdeen ütötte ki őket 5:3-as összesítéssel. Ez a két plusz meccs viszont vélhetően nem tett jót nekik, sokat kivehetett belőlük még ha az első találkozón már a párharc érdemi része le is zárult, 2-3 cserét leszámítva legjobb csapatát vezényelte ki a visszavágóra mesterük. Ennek köszönhetően többek lábában két hét leforgása alatt ez lesz az 5.mérkőzés ami kicsit visszavetheti a csapat teljesítményét, főleg hogy ilyen jó, önbizalommal teli és erőtől duzzadó csapat ellen kell megmérkőzniük.

A két csapat egymás elleni mérlege pedig az utolsó érv, hiszen a legutóbbi négy ilyen bajnokit a Djurgarden nyerte, hazai pályán pedig utoljára 2014-ben veszítettek aktuális ellenfelükkel szemben.