Vasárnap folytatódik a darts világbajnokság remek meccsekkel, de a választásom egy várhatóan simább hétfői összecsapásra esett. Dirk van Duijvenbode egyre jobb formába lendül és ezen a körön még simán túlléphet a holland. Az első mérkőzésén rendesen megizzadt a fiatal Bradley Brooks ellen. Lassan lendült játékba de 0:2-es szett állás után a sírból hozta vissza a meccset és a találkozó utolsó 10 legjéből kilencet behúzott, megtalálta a játékát és onnan nem volt kérdés ki fog továbbjutni. Hatalmas kő esett le a szívéről az utolsó, meccset érő bedobott dupla után. Ez a lendület pedig a következő körre is megmaradt és egy színvonalas meccset játszott Cross ellen, 95 feletti átlagot hozott amit jelentősen lerontott viszont a gyenge kiszállózása (12/41) amivel már az első meccsén is gondja volt. A tömeggel nincs problémája így ha ezen is javítani tud egy kicsit akkor papíron sok esélye nem lesz Huntnak.

Az angol piszkosul szerencsés helyzetben volt hiszen az első körben egy női versenyző került az útjába. Ashton viszont kis híján legyőzte őt, majd a második fordulóban bár egy kiemeltet sodort útjába a szél de Hughes botrányosan gyenge 75-ös átlagot dobva szinte odaajándékozta a győzelmet a nem túl meggyőző játékot nyújtó (91,77 átlag) honfitársának. Az első komolyabb megmérettetés tehát ma hétfőn könnyen rögtön a búcsút jelentheti neki, viszont szomorkodásra nem lesz oka hiszen már így is túlteljesített és a legjobb világbajnoki szereplését nyújtotta.

Ebben a körben már négy nyert szettig mennek a mérkőzések. A holland simább (4-1 vagy 4-2) győzelmét várom.

van Duijvenbode, Dirk - Hunt, Adam: Match Odds - Mérkőzés tipp