Mauro Icardi - Inter Milano 013 Mauro Icardi (Fotó: Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com)

Serie A: Európa a tét

SPF Team 1 tipp 2018 máj 17. 22:47 Szólj hozzá!

Foci tippek inter milano ac milan serie a lazio

A Lazio - Inter találkozó egy döntőnek is beillik a még Bajnokok Ligája csoportkört érő negyedik helyért, míg a Milan a Fiorentinát fogadja, akik próbálnak bejutni az Európa Ligába egy esetleges San Siróban aratott győzelemmel.

Lazio - Inter

Az Inter egy kisebb csoda folytán megkapta az utolsó esélyt, hogy jövőre a Bajnokok Ligájában szerepeljen. Habár Spallettiék mindent megtettek, hogy ne végezzenek az első négyben, a Lazio sem szakadt meg a bajnoki hajrában. Az a helyzet állt tehát elő, hogyha nyer idegenben az Inter, akkor ők mehetnek a BL-be, mivel Olaszországban nem a gólkülönbség az elsődleges rangsorolási tényező pontegyenlőség esetén, hanem az egymás elleni eredmény (első meccsük 0-0-a lett).

Az olaszokat legjobban az foglalkoztatja a mérkőzés kapcsán, hogy vajon Ciro Immobile pályára léphet-e? Összecsap-e a két gólkirályjelölt? Immobile ugyanis megsérült pár héttel ezelőtt, amit meg is érzett a Lazio támadószekciója. A La Gazzetta szerint ott lesz a kezdőben Immobile, mint ahogyan Marco Parolo is, aki kisebb sérüléssel bajlódott. Hiányozhat viszont Stefan de Vrij. A Lazio legjobb középhátvédje ugyanis jövőre az Internél fog játszani, így Inzaghi nem kockáztat vele egy ilyen fontos mérkőzés kapcsán (nehogy egy "véletlen" hibával a vendégeket segítse a holland hátvéd).

Stefan De Vrij (Fotó: Dmytro Larin / Shutterstock.com)

Az Internél szokás szerint van gond, de ez kis túlzással az egész szezonjukra jellemző volt. A Sassuolo elleni vereség vállalhatatlan volt, mint ahogyan a mutatott játék is. A Sassuolo köszönte szépen és két remekbe szabott góllal meg is nyerte találkozót. Handanovic (és a sorfal) hatalmasat hibázott az elsőnél, de utána is eléggé lassú volt az Inter védelme. Elől pedig Icardi szerencsétlenkedett, aki ha így folytatja, akkor hiába lesz olasz gólkirály, nem lesz ott a világbajnokságon. Két tiszta helyzetet hagyott ki, de Rafinhán kívül a többieket nem is lehetne dicsérni a csapatból.

Most már Spalletti állása a tét a milánói kékeknél. Szerencséjükre Stefan de Vrij hiánya miatt a Lazio is nehéz helyzetben van. Ő a hátsó alakzat oszlopa, nem lesz ott akkora összhang nélküle. Ha ezt nem tudja majd kihasználni Spalletti csapata, akkor nem érdemlik meg a negyedik helyet. Ezen a találkozón nem a győztes kilétében van elsősorban érték, hanem a gólokban. Könnyen kialakulhat egy adok-kapok, ahol aztán 3-4 vagy netalán 5 gólig nincs is megállás (2,5 over: 1.62).

Milan - Fiorentina

Nem csak Montolivóra kell fognia a vereséggel felérő döntetlent a Milan szurkolóinak az előző fordulóból, hanem az egész csapatra is, akik egygólos előny birtokában beálltak védeni az eredményt. Borítékolható volt, hogy jön majd egy Atalanta gól, amire a 92. percig kellett várni. A Fiorentina az Európa Liga selejtezőjét érő 7. helyért fog harcolni a San Siróban, de ez sok mindentől is függ. Az Atalanta lesz ugyanis az ellenfelük, akik a Crotonét fogadják. Itt elég csak egy döntetlen a hazaiaknak és máris elúszik a Fiorentina 7. helye.

Ennek kapcsán egy érdekes tippre hívnánk fel a figyelmet. Jó eséllyel félidőben értesülnek majd a játékosok a másik mérkőzés eredményéről, ennek fényében is fognak harcolni a második játékrészben. Amondó vagyok, hogy érdemes az első félidőben egy Fiorentina DNB-vel próbálkozni, mert ugyan a Milan is küzd majd a 6. helyért, de általában a Fior jól szokta kezdeni a meccseit (legutóbbi Cagliari elleni találkozót leszámítva). A második félidőben aztán, ha kiderül, hogy az Atalanta netán 2-3 gólos előnybe kerülne, akkor bizony alább hagyna a lelkesedés a firenzei klubnál is.

• Serie A tipp

1. félidő: Fiorentina DNB

Borítókép: Mauro Icardi (Fotó: Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com)

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet útmutató
Unibet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

2018 máj 22. 20:45
Nem zárom ki, hogy valahol volt lehetőség a Buffon-gólra fogani, bár ha a bukik kicsit is ismerik az olasz "furcsaságokat", akkor kihagyták a kínálatból. Bár ahol piteevésre lehet fogadni...  ;D