Babos Tímea, oldalán Anasztaszija Pavljucsenkovával bejutott párosban a sydneyi keménypályás tenisztorna női versenyének döntőjébe.

A magyar, orosz duó csütörtökön két szettben győzte le a szlovén Andreja Klepac és a spanyol Maria Jose Martinez Sanchez kettősét, a találkozó 1 óra 11 percig tartott. Babosék ellenfele a fináléban a Sania Mirza, Barbora Strycova (indiai, cseh, 1.) vagy a Vania King, Jaroszlava Svedova (amerikai, kazah, 4.) páros lesz.
Honlapja szerint a 23 éves magyar játékos harmadszor játszott elődöntőt párosban Sydneyben, 2014-ben bejutott a fináléba a cseh Lucie Safarova oldalán, majd egy évvel később nagy csatában búcsúzott a francia Kristina Mladenovic társaként.

Babos Tímea fekvo 015

Babos Tímea. Fotó: Jimmie48 Photography/Shutterstock.com

Babos idén egyesben az első fordulóban kiesett az ausztráliai versenyen.
Eredmény:
nők (776 ezer dollár összdíjazás):
    ----------------------------------
páros, elődöntő:
Babos, Pavljucsenkova (magyar, orosz)-Klepac, Martinez Sanchez (szlovén, spanyol) 6:3, 6:4