A Ferencváros és a Honvéd 200. alkalommal mérkőzik meg egymással a bajnokságban a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójában.

A szombati játéknap fővárosi párharcának eddigi mérlege az FTC-nek kedvez, amely 109-szer hagyta el győztesen a pályát, emellett 31 alkalommal játszott döntetlent és 59-szer kapott ki. A zöld-fehér klub honlapjának összesítése szerint a gólkülönbség 447-309.
A 200. összecsapáson a Ferencváros vezetőedzője, Thomas Doll nem ülhet le a kispadra, mert a múlt héten a Haladástól elszenvedett 2-0-s vereség alkalmával heves reklamálás miatt a játékvezető elküldte őt a kispadtól, majd a szövetség fegyelmi bizottsága egy mérkőzésre eltiltotta. Ugyancsak hiányzik majd a találkozóról a zöld-fehérek két kiállított játékosa, az osztrák Emir Dilaver és a lengyel Michal Nalepa.
A 2015 március eleje óta először nem dobogós, jelenleg negyedik helyezett FTC nemcsak Szombathelyen maradt adós a jó eredménnyel, hanem a megelőző két fordulóban sem tudott győzni.

Dibusz-Denes-003

Dibusz Dénes. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A szombati ellenfelét egypontos hátránnyal követő Honvéd legutóbb döntetlent játszott az Újpesttel, előtte kikapott a Videotontól, azt megelőzően viszont nyert az MTK és a Debrecen ellen. A ferencvárosi találkozón Marco Rossi vezetőedző nem számíthat a védő Bobál Dávidra, aki még nem épült fel Achillesín-sérüléséből.
Az éllovas Vasas, amely múlt szombaton eseménydús mérkőzésen 3-2-re verte az MTK-t, és ezzel növelte előnyét, ezúttal Debrecenben lép pályára, ahol vélhetően nem lesz könnyű dolga, még azzal együtt sem, hogy a hazai csapat hullámzó teljesítményt nyújt. A vendégeknél nem játszhat a piros lapja miatt eltiltott Berecz Zsombor.
Az FTC elleni győzelemmel a második helyre előrelépett Haladás Mezőkövesden szerepel, a harmadik helyezett Videoton pedig - amely ellen a múlt héten megszakította hosszú nyeretlenségi sorozatát a sereghajtó DVTK - a Paksot fogadja Felcsúton.